خواص و ضرر استفاده دائم از عینک آفتابی

در حالی که سازمان‌های دولتی ممتنع هستند، مقامات بهداشتی در مورد این موضوع چه می‌گوینHO به ما یادآوری کرده است که در عصر تغییرات اقلیمی و تخریب لایه اوزون سطوح اشعه ماوراء بنفش بر روی عینک آفتابی شیک و زمین اثرات UV را بر پوست، چشم و سیستم ایمنی بدن انسان تشدید می کند و “کودکان به ویژه در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

در این بیانیه آمده است که کودکان باید به لباس‌های محافظ شامل عینک آفتابی مجهز شوند تا از آسیب اشعه ماوراء بنفش به چشم‌ها که می‌تواند منجر به التهاب قرنیه و ملتحمه چشم شود و باعث ایجاد یا تسریع پیشرفت آب مروارید شود، جلوگیری کند.

راهنمای موسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی عینک آفتابی اسپورت به گروه‌های در معرض خطر، نحوه افزایش آگاهی در مورد خطرات قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و استراتژی‌های محلی برای محافظت از خود در برابر آسیب UV پرداخته است.

در این بیانیه آمده است: محافظت در برابر نور خورشید با پوشاندن لباس مناسب، سایه جویی و استفاده از کرم ضد آفتاب حاصل می شود.

برای NICE، لباس مناسب به معنای کلاهی است که سر و گردن را سایه می‌اندازد، تاپ‌های آستین بلند و شلوار یا دامن‌هایی که اجازه نفوذ نور را نمی‌دهند  همه اینها را می‌توان در یونیفرم معمولی مدرسه یافت.

این همچنین شامل عینک آفتابی ریبن با لنزهای پیچیده یا بازوهای پهن برای ایجاد محافظت جانبی است که دارای علامت CE هستند نشانه‌ای که استاندارد اروپایی مربوطه را برآورده می‌کنند.

در نهایت، اگرچه راهنمایی های NICE عمدتاً در ارتباط با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و آسیب پوست است، اما استدلال کرده است که مدیران و متخصصان بهداشت، سلامت عمومی و مراقبت های اجتماعی که وظیفه مراقبت از دیگران عینک آفتابی پلیس مردانه عنوان مثال در آموزش را دارند، می توانند توسعه یابند.

 • منابع:
  1. ?Should sunglasses be part of school uniform
 • تبلیغات: 
  1. مشاهده پرنده های عجیب بر روی کره ماه!
  2. فردی که توانست با روغن موتور اینترنت را شارژ کند
  3. پیر زنی که راز جوانی پوستش را فاش کرد
  4. استفاده از گوگرد باعث نبینا شدن شخصی در تهران شد!!!