عروسی که لباس خود را با کنسرو نخود فرنگی خانگی تزئین کرد

نخود شیرین (یا باغی) یک نخود فرنگی سریع و آسان خانواده است و چیزی است که همیشه می توانید به شکل نخود فرنگی منجمد یا کنسرو شده تحویل دهید.

اما سوال این است که اگرچه کنسرو نخود فرنگی خانگی به راحتی نگهداری می‌شوند و ماندگاری طولانی دارند، آیا در مورد تغذیه هزینه‌ای دارد یا به اندازه نخود فرنگی تازه از غلاف خوب است؟

پاسخ کوتاه این است که نخود فرنگی تازه از نظر اکثر ویتامین ها و مواد معدنی بیشتر از نخود فرنگی منجمد و کنسرو شده است و همچنین قند بیشتری دارد و طعم آن را شیرین تر می کند. بهترین گزینه بعدی نخود فرنگی منجمد است که نسبت به نخود فرنگی کنسرو شده مواد مغذی بیشتری دارد.

تفاوت بین این سه نوع نخود جالب است اگر آنها را در کنار هم مقایسه کنید، بنابراین بخوانید تا ببینید دقیقاً چرا وقتی صحبت از نخود فرنگی می شود، تازه بهترین است.

کنسرو

انواع نخودهایی که من مقایسه می کنم نخود فرنگی تازه و منجمد پخته شده و نخود فرنگی کنسرو شده آبکش شده هستند که همگی نمک، شکر یا چربی اضافه ندارند (اگرچه برخی از مارک های نخود فرنگی کنسرو شده حاوی شکر و/یا نمک هستند).

مقایسه وزن به وزن با استفاده از داده های 100 گرم از هر نوع نخود است.

اگرچه نخود فرنگی تازه، منجمد و کنسرو شده شیرین (یا باغی) همه انواع نخود یکسانی هستند، اما در کمال تعجب، هر کدام ارزش کالری متفاوتی دارند.

داده‌های UDSA تأیید می‌کند که نخود تازه کالری کمی بالاتر دارد و 84 کیلو کالری در هر 100 گرم دارد، به دنبال آن نخود فرنگی منجمد حاوی 78 کیلو کالری و نخود فرنگی کنسرو شده با 69 کیلو کالری است.